img
  • ФГУ
    Органи управління Документи Регіональні федерації Контакти
  • Судді та делегати
  • Новини
    Чоловіча Суперліга Жіноча Суперліга Вища ліга Перша ліга Дитячо-юнацький гандбол Єврокубки Збірні України Кубок України Новини ФГУ Новини
  • Досягнення
  • Змагання
    Чоловіча Суперліга Чоловіча Вища ліга Чоловіча Перша ліга Жіноча Суперліга Жіноча Вища ліга Жіноча Перша ліга Кубок України. Жінки Кубок України. Чоловіки Дитяча Ліга Архів змагань
  • Снайпери
    Чоловіча Суперліга Жіноча Суперліга Чоловіча Вища ліга Жіноча Вища ліга Чоловіча Перша ліга Жіноча Перша ліга Дитяча Ліга
  • Збірні
  • Команди
  • Мультимедіа
    Фото Відео
Укр Eng
Аналіз чоловічого Євро-2022: перевага правих півсередніх та ефективність атак в залежності від позиції
25.04.2022




Якими були ключі до тріумфу Швеції та шостого поспіль фіналу для Іспанії? Яка тактика захисту та атаки були найбільш успішними? Хто є гравцями майбутнього? Команда експертів глибоко занурилася в усі статистичні дані та аналітику чоловічого ЄВРО-2022, що проходило в Угорщині та Словаччині, і опублікувала якісний аналіз турніру. 


Використовуючи всю офіційну статистику чемпіонату, член Методичної комісії  ЄГФ Монік Тійстерман, разом із експертними спостереженнями групи угорських спостерігачів (доктор Золтан Марчінка, доктор Чаба Окрош, Янош Хайду – всі головні тренери ЄГФ, та Золтан Коля – генеральний директор My Handball System Hungary Kft.), проаналізували окремих гравців, команди та їхні стилі гри у нападі та в захисті. У цій статті йдеться про атаку. 


Швеція була експертом по матчам-трилерам, хоча їм і не знадобився додатковий час, щоб виграти трофей. Вони були єдиною командою, яка здобула чотири перемоги в основному раунді, і їхні останні три матчі завершилися з перевагою в один гол: рахунок 24:23 у «фіналі основного раунду» проти Норвегії був саме тим результатом, який їм був потрібен, щоб вийти до півфіналу. Потім була перемога 34:33, після чого в матчі за титул Швеція завдала поразки Іспанії завдяки пенальті, що пробивався разом з сиреною, – 27:26.


Результати аналізу атаки: 


Одним із загальних ключів успішної атаки була взаємодія (перетинання) крайнього, півсереднього та лінійного гравця. Індивідуальні навички стають все більш важливими, як і зміна статичної та мобільної атаки. 


Використання лінійного гравця є обов’язковим і для утворення розриву для проривів задніх гравців, і для створення гольових моментів з близької відстані, часто за допомогою передач із відскоком м’яча. 


Крім того, збільшилася різноманітність обманних технік, які також значною мірою використовувалися для проривів, а також виросла кількість кидків на вльоті ("парашути"), переважно з позицій крайніх та за допомогою передач із задніх позицій або з протилежного флангу. 


Дивлячись на різні атакуючі позиції, вплив правого півсереднього збільшився, він був як і кидаючим, так і таким, хто робив передачі фланговим гравцям, часто використовуючи техніку «передач за спину». Це, у поєднанні з тим, що більшість центральних захисників є правшами, дозволило правим півсередніми стати високоефективними на ЄВРО-2022. Три з десяти найкращих бомбардирів ЄВРО були правими півсередніми.


Але все ж прості/легкі голи залишаються найкращим способом перемоги – контратаки (78% ефективності) і голи після розіграшу швидкого центру (79%) очолюють рейтинг ефективності. Перевага використання гри “7 на 6” часто перетворювалася на недолік, оскільки команди, які використовували цю тактику, пропускали багато голів у порожні ворота внаслідок розіграшу швидкого центру або навіть після потраплянь у ворота голкіпером суперника. З іншого боку, експерти з’ясували, що використання додаткового польового гравця стає все більш звичною тактикою,  не лише для ситуацій, коли гравця вилучено. Таку тактику використовували такі команди, як Португалія та Данія. Маючи чисельну більшість, більшість команд використовували другого лінійного гравця в напалі. 


З огляду на розподіл голів, кількість кидків з кутів і контратак збільшилася на три відсотки. Як не дивно, кидки в стрибку виявилися не найкращим способом забивати голи для задніх гравців, оскільки до таких кидків пристосувалися захисники. Висновок експертів: тримай ноги на землі, якщо хочеш забити! 


Читайте повний аналіз на цим посиланням.


Наступна стаття з аналітикою буде присвячена захисту. 


За матеріалами www.eurohandball.com

Читайте також
img
Збірні України
24.04.2022
Визначились обидві команди, що вийшли на Євро від 4-ї відбірної групи
img
Новини ФГУ
24.04.2022
Бережіть себе. Бережіть своїх близьких. Бережіть Україну!
img
Збірні України
23.04.2022
Відбір до Євро-2022: збірна України не вистояла у матчі проти Франції
img
Збірні України
23.04.2022
Відбір до Євро: Україна грає проти Олімпійських чемпіонок збірної Франції. Анонс та трансляція
Більше матеріалів
Відбір до Євро-2022: збірна України не вистояла у матчі проти Франції

23.04.2022

Відбір до Євро: Україна грає проти Олімпійських чемпіонок збірної Франції. Анонс та трансляція

23.04.2022

Французька гандбольна родина проводить благодійну акцію для допомоги українському народу

23.04.2022

23 квітня в онлайн-режимі відбудеться засідання Президії Федерації гандболу України

22.04.2022

Відбір на Євро-2022: збірна України поступилась Хорватії, але зберігає шанси на вихід з групи

21.04.2022

На сайті
  • Головна
  • ФГУ
  • Судді та делегати
  • Новини
  • Досягнення
  • Змагання
  • Снайпери
  • Збірні
  • Команди
  • Мультимедіа
img
Контакти
м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 10 офіс 39, 04053
тел: +38 (096) 789-99-62
електронна пошта: uhf@nbi.com.ua
uhf15@ukr.net