ФГУ
Сайт Федерації гандболу України покликаний заповнити прогалину у висвітленні українського гандболу. Тут ви знайдете інформацію про ігри, дізнаєтесь про події в українському та світовому гандболі.

Техніка гри в гандбол являє собою систему раціональних цілеспрямованих рухів, складаються з окремих прийомів, необхідних для ведення гри. 

Під терміном «прийом» розуміють рухові дії, подібні за цільовою ознакою, спрямовані на вирішення однієї і тієї ж ігрової задачі (кидок для взяття воріт, затримання для захисту воріт та ін.) 

Техніка гри - це сукупність всіх прийомів і способів їх виконання. 

Техніка виконання прийому - це система елементів руху, що дозволяє найбільш раціонально вирішувати конкретну рухову завдання. 

Класифікація - це розподіл всіх прийомів і способів їх виконання за розділами і групами на основі подібних ознак. 

За характером ігрової діяльності техніку ділять на два великі розділи: техніка польового гравця і техніка воротаря. По спрямованості діяльності в кожному з розділів можна виділити підрозділи: техніка нападу і техніка захисту. У техніці нападу виділяють групи переміщення і володіння м`ячем, а в техніці захисту - переміщення та протидії володіння м`ячем. Кожна з груп включає прийоми гри, які, у свою чергу, виконуються декількома способами. У характеристику способів виконання прийому входять наступні ознаки: 1) одну або дві кінцівки використовуючи гравець при виконанні прийому; 2) положення кисті з м`ячем щодо плечового суглоба (зверху, збоку, знизу), 3) спосіб розгону м`яча (поштовхом, ударом). 

 

У процесі гри в нападі гандболіст застосовує певні прийоми. Участь у грі зобов`язує спортсмена постійно бути в постійній готовності до переміщення, до прийняття м`яча. Ця готовність відображається в позі гравця, яку прийнято називати стійкою. Основна стійка гандболіста - це положення на злегка зігнутих ногах, руки зігнуті в ліктьових суглобах під прямим кутом для ловлі м`яча, спина пряма, плечі розслаблені. Цією стійкою користуються гравці розігруючи м`яч. Стійка гравця у лінії зони воротаря відрізняється тим, що руки витягнуті в бік м`яча, спина кругла. Гравець, що знаходиться біля лінії зони воротаря, як правило, отримавши м`яч, спрямовується в атаку воріт, виробляючи кидок. Це змушує прийняти стійку на значно зігнутих ногах для відштовхування)